Zaproszenie na zakończenie sezonu 2006

Utworzono: wtorek, 19, wrzesień 2006
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zakończenie sezonu żeglarskiego 2006 w tym roku wypadnie w niedzielę 1 października.
Na regaty w klasie open oraz Optymist UKS (Nie wiem jak z Cadetem?) spodziewamy się Gości z Gdańska, Ustki, Sierakowic oraz Kamienicy. Klikaj więcej:INSTRUKCJA ŻEGLUGI, PROGRAM REGAT

ZAWIADOMIENIE O REGATACH

 

    1. ?Otwarte Regaty o najszybszą łódkę jeziora Lubowidzkiego ?
    2. ?Zakończenie Sezonu Żeglarskiego 2006 ? ? ?OPTYMIST? UKS

 

Organizator: LOK Klub Wodny w Lęborku tel.59 861 27 32 oraz Uczniowski
Klub Sportowy <<jedynka>> w Lęborku. Termin i miejsce regat :  Lubowidz 01.10.2006

Regaty zostaną rozegrane w następujących klasach:

1. OPEN (dowolna klasa, bez przeliczników) / Finał Grand Prix 2006 - dotyczy tylko jednostek biorących udział w regatach cyklicznych przez cały sezon
2. ?OPTYMIST? UKS - (jednostki szkoleniowe)

 

Zgłoszenia do regat: Przyjmowane będą przez Organizatora: e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
do 29.09.2006 do godz.19.00 oraz na przystani Klubu Wodnego LOK do godziny 10:00 w dniu startu.

Zawodnicy powinni być ubezpieczeni i posiadać aktualne badania do uprawiania sportów wodnych.

Wpisowe 10,00 zł od jachtu. Organizator nie zapewnia łodzi do regat.

Program regat:

10:30 otwarcie regat , odprawa kierowników ekip
11:00 start do regat o ?najszybszą łódkę jeziora Lubowidzkiego? /dd>
11:15 start ? OPTYMIST? Start do następnych biegów 15minut po zamknięciu mety poprzedniego
16:00 ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i medali.

Regaty będą rozgrywane zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa 2005-2008.
Organizator przewiduje poczęstunek dla uczestników regat i osób towarzyszących w postaci tradycyjnej grochówki.

Biegi rozgrywane tego dnia wśród jednostek startujących w Grand Prix 2006 będą traktowane jako biegi finalne (liczone jak każde inne).


Instrukcja żeglugi

 

1.PRZEPISY Regaty będą rozgrywane zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa 2005-2008 ISAF wydanych przez Polski Związek Żeglarski, zawiadomieniem o regatach.
2.KOMUNIKATY DLA ZAWODNIKÓW Komunikaty dla zawodników będą umieszczone na oficjalnej tablicy głoszeń, znajdującej się przy pomieszczeniu bosmana Klubu Wodnego LOK w Lęborku.
3. SYGNAŁY Sygnały będą podawane z pomostu na końcu, którego zostanie umieszczony maszt sygnałowy.
4.PLAN CZASOWY WYŚCIGÓW 10 czerwca 2005 roku jezioro Lubowidz, przystań Klubu Wodnego LOK w Lęborku godzina 11:30 start do pierwszego wyścigu. Start do kolejnych wyścigów 15 minut po zamknięciu linii mety wyścigu poprzedniego. Gdy ilość jachtów biorących udział w poszczególnych klasach nie wyniesie trzech wyścig w danej klasy się nie odbędzie.

 

5.FLAGI KLAS Stosowane będą następujące flagi: Start do ?Regat o
Najszybszą Łódź Jeziora Lubowidzkiego ? flaga ? ? Start do ?Regat Zakończenia Sezonu Żeglarskiego 006? - Optymist flaga ? O? Falstart
indywidualny flaga ? ? Odwołanie wyścigu flaga ? ?
6.AKWEN ROZGRYWANIA REGAT Akwen rozgrywanych kolejnych wyścigów będzie umieszczony na szkicu, najpóźniej 15 minut przed kolejnym startem.
7.TRASA Trasa wyścigu będzie narysowana na szkicach z wyraźnym zaznaczeniem, kolejności w jakiej znaki kursowe mają być okrążane oraz stronę, po jakiej każdy znak ma być zostawiony.
8.ZNAKI Rozmieszczenie znaków na trasie będzie zaznaczone na szkicu. Będą to boje w kształcie prostopadłościanu, tyki, kuli lub stożka.
9.START
    9.1 Start do wyścigów będą rzeprowadzone w sposób podany niżej. Czas liczy się od sygnałów optycznych, brak sygnałów dźwiękowych nie będzie brany pod uwagę. Sygnał ostrzeżenia flaga klas startujących - 1 sygnał dźwiękowy 5 minut do startu Sygnał przygotowania flaga ?A?- 1 sygnały dźwiękowe 4 minuty Minuta przed startem opuszczenie flagi ?A? Sygnał startu usunięcie flagi klasy ? 1 sygnał dźwiękowy
    9.2 Linia startu będzie pomiędzy masztem flagowym komisji regatowej, a boją umieszczoną na przeciwnym końcu linii startu.    
    9.3 Jachty, których sygnał nie był podany muszą trzymać się z dala od pola startowego i ustępować wszystkim jachtom, których sygnał został podany.
    9.4 Linia startu zostaje zamknięta dwie minuty po sygnale startu
10.META Linia mety będzie pomiędzy masztem flagowym komisji
regatowej, a boją ustawioną na przeciwnym końcu linii mety.
11.SYSTEM KAR Obowiązuje kara obrotu o 360 stopni ( obrót wokół siebie ) wykonany przed najbliższym znakiem. W czasie wykonywania obrotów nie można przeszkadzać w żegludze pozostałym uczestnikom regat.
12.OGRANICZENIE CZASU WYŚCIGU. Jachty, które nie ukończyły wyścigu w ciągu 15 minut po jachcie, który ukończył pierwszy w danej grupie, otrzymuje punkty tak jak za ostatnie miejsce w wyścigu.
13.PROTESTY
    13.1 Protesty muszą być składane po
przekroczeniu linii mety ustnie i potwierdzone pisemnie do komisji regatowej w ciągu 15 minut po ukończeniu wyścigu przez ostatni jacht klasy, której dotyczy.
    13.2 Protesty będą rozpatrywane jak najszybciej w kolejności ich zgłaszania.
    13.3 Decyzje komisji regatowej będą ostateczne.
14. PUNKTACJA I NAGRODY
    14.1 Regaty będą punktowane zgodnie z Dodatkiem ?A? przepisów regatowych przy zastosowaniu Systemu Małych Punktów. Przy rozegraniu czterech wyścigów i więcej, jeden najgorszy rezultat będzie odrzucony. Przy rozegraniu siedmiu wyścigów i więcej, odrzucone będą najgorsze rezultaty.

 

SĘDZIA GŁÓWNY