Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon
  • Aktualizacja strony

Nurkowanie na wyspie PAG

Utworzono: wtorek, 06, maj 2008
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Niestety czas wspaniałych nurkowań dobiegł końca. W dniach 25.04-05.05 nurkowaliśmy w Chorwacji na malowniczej wyspie Pag.Pogoda dopisała woda miała 19 stopni a temperatura powietrza ok 25 :) Trochę więcej o wyspie i miejscach nurkowych: ...

Wyspa Pag to jedna z największych wysp Adriatyku. Krystaliczne morze, źródła wody pitnej, 269 km wybrzeża żwirowego i piaszczystych plaż, piękne zatoki i cyple, ogrody, urocze miasteczka tworzą niezapomnianą atmosferę tego miejsca.

Na tej wyspie, która długa jest na 63 kilometry a szeroka na 5 kilometrów, można korzystać z licznych ścieżek rowerowych i spacerowych, których łączna długość to 115 km. Najbardziej stroma ścieżka prowadzi na wysokość 263 metrów ponad miasto Pag, skąd można cieszyć się wspaniałym widokiem na Kanał Velebicki. Są tu dogodne warunki dla pływania, nurkowania, żeglugi, wycieczek górskich oraz spacerów.

Pag jest wyspą typowo rekreacyjną. Jest doskonałym miejscem na letni wypoczynek nie tylko ze względu na piękno przyrody, ale również z powodu długiej tradycji i kultury.

My mieszkaliśmy w małej miejscowości a nawet wsi Metajna. Jednak sporo nurkowań odbywało się z łodzi. Wypływaliśmy z portu w St. Nowlji.
Pierwsze nurkowanie i zatkało mnie. Widać ok 40 metrów w głąb morza, duzo kolorowych ryb, rozgwiazd i meduz. Jedynym minusem była słona woda:( :) Poniżej trochę zdjęć z nurkowań i wyspy:

Croatia

You have no rights to post comments