Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon
  • Aktualizacja strony

Ruszyły zajęcia dla najmłodszych

Utworzono: sobota, 30, maj 2009
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

30.05.2009 sobota. Nad jeziorem rozpoczął się cykl zajęć dla dzieci - żeglowanie na optymiście. Zajęcia odbywają się w sezonie w każdą sobotę od 11:00 do 14:00. Równolegle dla młodzieży odbywają się zajęcia na większym sprzęcie pływającym - omegi, DeZety w tych samych godzinach. Ponieważ w przyszłym roku ministerstwo planuje że 2h WF w szkołach będą przeznaczone dla innych sportów... może będą to zajęcia z żeglarstwa. Ożywimy nieco środek tygodnia ;)...

 

Na zdjęciu poniżej Jarek Kozakiewicz - prowadzący zajęcia dla najmłodszych wraca do bazy.
Mimo braku inauguracyjnych regat w tym roku sezon żeglarski mamy w pełni rozpoczęty. 14.06.2009 - niedziela przed kolejnym tygodniem żeglarskim planujemy ognisko i pływanie rekreacyjne. W tym roku organizacją tego imprezy zajmie się głównie Darek Pobrócki + RKW. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem razem z Markiem wrócimy dzień wcześniej z rejsu.

Jedni pracują, inni patrzą jak inni pracują, a jeszcze inni muszą patrzeć w innym kierunku, bo nie mogą patrzeć jak ktoś pracuje ;). Utożsamiając się z pracującym można się zmęczyć :)

 


DeZeta na wstecznym dochodzi do pomostu rufą od nawietrznej. Młodzież kontroluje prędkość i odległość za pomocą lin kotwicznych. Kotwice rzucone z dziobu.

 Młodzież pod kierownictwem bosmana stawia konstrukcję pomostową. Stare deski nie nadają się już do ponownego położenia. Zdobycie nowych desek trochę potrwa, ale otrzymamy je nieodpłatnie z firmy MEYN POLSKA Sp. z o.o.

 Instruktor Roland uczy młodzież jak klarować łódź żaglową (tzw. klar portowy).

 Instruktor Marek pokazuje z kolei techniki składania żagli po pływaniu z mniejszych jednostek, które lepiej zrobić na lądzie.

 Piotrek w asyście nowicuszy szykuje FIN-a do sezonu.

 

Zdążyłem 15 min przed końcem zajęć (miałem egzamin tego dnia) więc tylko tyle złapałem na obiektyw ;)

Pozdrawiam! Mariusz Tarnowski

You have no rights to post comments

Position "user2"

Wróć do strony głównej: HOME