Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon
  • Aktualizacja strony

WARSZTATY NAWIGACYJNE

Utworzono: niedziela, 06, listopad 2005
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Oferta kpt. Krzysztofa Baranowskiego - warsztaty nawigacyjne 2005/2006 ...

Warsztaty nawigacyjne 2005/2006
 

w namiarze...

Założenia:
Warsztaty przeznaczone są dla żeglarzy, którzy przygotowują się do egzaminów na kolejne stopnie, dla armatorów i potencjalnych armatorów, którym brakuje obycia nawigacyjnego oraz dla tych wszystkich żeglarzy, którzy pragną uzupełnić swoje wiadomości i poczuć się pewniej na niepewnych wodach. Poziom od zera do zaawansowanego, w zależności od  deklaracji uczestników.

Organizacja:
Zajęcia prowadzi kapitan Krzysztof Baranowski. Przewiduje się 4 sesje 3 godzinne w czasie 4 tygodni ( we środy ) w godzinach 1700 - 2000 w lokalu przy ul. Matyldy 35  na warszawskim Zaciszu Targówek, przedłużenie ul. Codziennej) przy pętli autobusu 512 (20 min.z Placu Bankowego).

   Opcja "kompaktowa" to 4 sesje w ciągu trzech dni (weekend). Terminy do uzgodnienia.

Ekskluzywność:
Przewiduje się ilość uczestników nie przekraczającą 8 osób - każdy nawigator pracuje na oddzielnej mapie. Uczestnicy mogą korzystać z konsultacji i porad u prowadzącego, a także sugerować tematy, które ich najbardziej interesują.

Tematyka:
Tematem wiodącym jest praca na mapie i określanie swojej pozycji na morzu przy pomocy metod prymitywnych i najbardziej zaawansowanych. Przewiduje się zadania nawigacyjne jakie standardowo rozwiązuje się w trakcie sesji nawigacyjnych,  ale również takie, które przynosi praktyka morska: operowanie sekstantem wczasach nawigacji satelitarnej

   Omówiona zostanie żegluga na pływach ze wszystkimi aspektami jak przewidywanie wysokości pływu, szacowanie wpływu prądu pływowego na pozycję, graniczne czasy przejścia nad mielizną itp.

  W zależności od zapotrzebowania uczestników omówione zostaną różne aspekty przygotowania rejsu morskiego ze szczególnym uwzględnieniem zróżnicowanych  akwenów świata, nawigacja "meteorologiczna", przygotowanie jachtu i załogi itp.

Finanse:

1200 zł - płacą ci, których  stać (ewentualna faktura VAT) , 600 zł - stawka "studencka" , specjalna stawka 0 zł - dlatych, którzy swój gratis odpowiednio uzasadnią.

Kontakt:
Krzysztof Baranowski Matyldy 35,03-606 Warszawa tel/fax (22) 678 88 74, 0-603 630 707
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 


Czekam aż w Łebie powstanie Centrum Żeglarskie i takie warsztaty będą tam organizowane. Chętnie wezmę udział. / Mariusz Tarnowski

You have no rights to post comments