Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon
  • Aktualizacja strony

Szkolenia, remonty na przystani 27.06.2009

Utworzono: sobota, 27, czerwiec 2009
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


  Zdjęcia ze szkoleń, z postępu prac remontowych w klubie z 27.06.2009..... Klikaj więcej...


27.06.2009 nad jeziorem trwają trzy szkolenia
: Sailing Academy - grupa SGJ szkoli się na stopień żeglarza - od poniedziałku druga część na Zatoce Gdańskiej, grupa UKS Łeba - w ramach porozumienia między klubowego korzysta z naszej bazy by szkolić początkujących adeptów sztuki żeglarskiej, doskonalić technikę będą już później na morzu. Ostatnia grupa to najmłodsi członkowie klubu - optymiściarze. Odbywają dwu tygodniowe szkolenie z zakresu żeglugi na jachcie klasy OPTYMIST. Zajęcia koordynuje/prowadzi Jarosław Kozakiewicz


Jarek na pozycji, za chwilę próbny start do regat - bardzo dobra forma sprawdzianu i nauki dla najmłodszych.


Optymisty docierają do pierwszej boi. Poza torem regat na DeZecie ćwiczą kandydaci na żeglarza jachtowego z SGJ.


Motorówka asekuracyjna z UKS Łeba prowadzona przez Wiesława ?..., wraca z akcji podnoszenia omegi po wywrotce. Prowadzący (jeden z rodziców szkolących się w UKS Łeba dzieci) miał wywrotkę. Niezabezpieczony fok spoczął na dnie jeziora. Jutro kol. Bartek Chyży będzie ze sprzętem nurkowym i będzie próbował odnaleźć ten żagiel. W przypadku niepowodzenia prowadzącego czeka wydatek na nowy żagiel. Stosowne oświadczenie zostało spisane.


Ostatnie manery żeglarzy przed próbą na morskim akwenie (nie na otwartym morzu jak to zwykle miało miejsce w Łebie, ale z pewnością większym niż to nasze bajorko ;)


Przygotowanie taktyczne do regat optymiściarzy. Ewa głównie przeszkadza ;)


Przerwa. Kadra kursu korzysta z nieobecności KWŻ-ta ;)

=============CO W REMONTACH? ==================


Widać koniec odkopywania izolacji. Zmieniona została technika odkopywania. Co deszcz to ze skarpy zjeźdżał piach i zawalał wykop. Teraz co kilka metrów od razu jest kładziona izolacja i zasypywana.


Na zdjęciu nowe opierzenie tarasu, nowe rynny oraz niekolizyjny sposób montażu barierki (bez naruszania izolacji).


Dariusz Pobrócki - Prezes Zarządu Rejonowego, członek Rady Klubu Wodnego LOK Lębork, teoretycznie zwolniony z tego typu prac - ma inne zadania, a jednak. Zwykle na te same osoby można liczyć.


Na rusztowaniach. Przygotowywanie elewacji do uzupełnienia tynku, malowania.


Komandor jeździ na szpachlówce. Jak to jest, że ciągle te same osoby pracują?


Tadeusz Studziński - niezawodny członek klubu. Skrobie odpadającą farbę, tynk..
Świeżo przyjęty do klubu (ostatnia Rada Klubu - tydzień temu) kol. Andrzej Kobylecki również się sprawdza w tego typu pracach. Za kilka tygodni wyrusza też w dziewiczy tygodniowy rejs, gdzie pozna tę właściwą stronę żeglarstwa.
Tak to jednak jest w tym żeglarstwie. Jakieś 80% to są przygotowania, prace itd. a pozostałe 20% to jest to na co się pracowało wcześniej.

Zapraszamy klubowiczów do aktywnego udziału w remoncie.
Komandor Klubu Mariusz Tarnowski

: Sailing Academy - grupa SGJ szkoli się na stopień żeglarza - od poniedziałku druga część na Zatoce Gdańskiej, grupa UKS Łeba - w ramach porozumienia między klubowego korzysta z naszej bazy by szkolić początkujących adeptów sztuki żeglarskiej, doskonalić technikę będą już później na morzu. Ostatnia grupa to najmłodsi członkowie klubu - optymiściarze. Odbywają dwu tygodniowe szkolenie z zakresu żeglugi na jachcie klasy OPTYMIST. Zajęcia koordynuje/prowadzi Jarosław Kozakiewiczi

You have no rights to post comments